Jak używać pędzla do nakładania farby

Używanie pędzla do nakładania podkładu, różu, bronzera i konturowania twarzy jest bardzo ważne. Pędzel pozwala na uzyskanie bardziej precyzyjnego pokrycia, zwłaszcza podczas wtapiania korektora.

Nakładanie podkładu

Używanie pędzla do nakładania podkładu to prosty sposób na nadanie twarzy naturalnego, nieskazitelnego wyglądu. Pędzle te są idealne do nakładania podkładu, korektora, różu, a nawet rozświetlacza. Białe włosie pomaga uzyskać gładkie, matowe wykończenie.

Przed nałożeniem podkładu, użyj szczoteczki do oczyszczania, aby usunąć z twarzy brud i olej. Gdy skóra jest już czysta, nałóż cienką warstwę kremu nawilżającego. Następnie powinnaś nałożyć podkład, aby stworzyć barierę pomiędzy skórą a makijażem. Pomoże Ci to osiągnąć dłużej utrzymujący się wygląd.

Do nakładania podkładu możesz również użyć gąbki – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu marketingwpraktyce.pl. Ważne jest jednak, aby używać gąbki, która jest wystarczająco miękka, aby nie wchłaniała podkładu. Użycie gąbki może spowodować, że twarz będzie wyglądać nierówno.

Nakładając podkład pędzlem do nakładania podkładu, zacznij od środka twarzy i rozprowadź go w kierunku linii włosów. Podkład nakładaj również małymi, kolistymi ruchami. Im większe jest Twoje krycie, tym więcej podkładu musisz nałożyć.

Najlepszym sposobem nakładania podkładu za pomocą pędzla do pobierania próbek jest delikatne stukanie nim o twarz. Pędzle do nakładania podkładu są dostępne w różnych rozmiarach i mogą być wykorzystywane do różnych potrzeb kosmetycznych. Dłuższe włosie pędzla przechwyci produkt do nakładania podkładu i pomoże mu wtopić się w skórę. Pędzle do nakładania podkładu dają Ci również większą kontrolę nad ilością nakładanego produktu. Możesz również zmiękczyć warstwę produktu poprzez rozłożenie krótszego włosia.

Konturowanie

Używanie pędzla do stipplingu to świetny sposób na stworzenie wyrzeźbionej i nieskazitelnej cery. Pędzel został zaprojektowany do nakładania makijażu w małych kropkach, aby uzyskać efekt „airbrushed”. Dobrze sprawdza się w przypadku makijażu pudrowego, kremowego i płynnego. Jest również doskonałym narzędziem do blendowania.

Istnieje wiele różnych pędzli do stemplowania, w zależności od potrzeb. Rozmiar pędzla może być czynnikiem decydującym o wyborze tego najlepszego. Większy pędzel może pomóc Ci pokryć większą część twarzy i ułatwić blendowanie. Jeśli masz mniejszą twarz, możesz chcieć wybrać mniejszy pędzel.

Jeśli jesteś początkująca w konturowaniu, możesz zacząć od mniejszego pędzla i dodawać więcej produktu w miarę jak będziesz się w tym doskonalić. Można również kupić zestaw do konturowania, który zawiera różne odcienie. Zestawy te są łatwe w użyciu i występują w różnych kolorach. Zestawy te ułatwiają konturowanie twarzy do pożądanego odcienia.

Kształt pędzla do makijażu może również odgrywać rolę w wyborze. Ogólnie rzecz biorąc, mniejsze, skośne pędzle zapewniają najbardziej precyzyjne konturowanie. Pędzle te świetnie nadają się do nakładania koloru na kości policzkowe. Idealnie nadają się również do nakładania kremowego różu.

Kolejną wspaniałą cechą pędzli do stemplowania jest to, że można nimi nakładać płynne podkłady. Pędzle te wykonane są z miękkiego i delikatnego włosia, dzięki czemu nadają się zarówno do nakładania kremowego, jak i płynnego podkładu.

Nakładanie różu i bronzera

Używanie pędzla do nakładania różu i bronzera to prosty sposób na uzyskanie naturalnego wyglądu, który podkreśli Twoje rysy. Odpowiedni pędzel równomiernie rozprowadzi produkty, pozwalając Ci kontrolować ilość produktu nakładanego na skórę.

Istnieje kilka różnych rodzajów pędzli do makijażu, a wybór odpowiedniego do wyglądu, który chcesz osiągnąć, może być trudny. Użycie odpowiedniego pędzla sprawi, że różnica między naturalnym, wyglądającym naturalnie wyglądem a takim, który wygląda na tłusty. Możesz użyć pędzla do nakładania płynnego makijażu, podkładu w pudrze i różu do policzków.

Pędzel do stemplowania został zaprojektowany tak, aby naciskać na skórę małymi, wirującymi ruchami, co pozwala na równomierne budowanie koloru na policzkach. Jest to również świetny sposób na nakładanie rozświetlacza.

Najlepsze pędzle do stemplowania mają dłuższe, białe włosie i płaską końcówkę. Mogą być używane do nakładania każdego rodzaju produktu do makijażu. Świetnie nadają się również do nakładania konturów na twarz. Są szczególnie skuteczne w przypadku produktów kremowych. Zawsze należy pamiętać, aby po każdym użyciu umyć pędzel.

Bronzer jest przeznaczony do dodawania ciepła do twarzy, oraz do tworzenia słonecznego wyglądu. Najlepiej nakładać go na wysokie partie twarzy, w tym na kości policzkowe, czoło i linię szczęki. Może być również stosowany na brwi.

Róż można nakładać na jabłka policzków. Ważne jest, aby upewnić się, że kolor różu pasuje do Twojej skóry. Powinien on wyglądać podobnie do koloru, który uzyskasz po ćwiczeniach. Możesz nakładać róż i bronzer razem lub osobno, aby stworzyć wiele różnych stylizacji.

Elf stippling brush

Pomimo mnogości pędzli w mojej torbie do makijażu, nie mogę znaleźć tego, który by pasował. W całej szczerości, nie znalazłem jednego, który był wart mojego czasu lub sanity. Niestety, nie mogę znaleźć go na eBayu lub amazonie. Moje go to detalistów są Sephora i Ulta. Mam nadzieję, że znajdę dobrą ofertę, kiedy pójdę do centrum handlowego w ten weekend. Do tego czasu, będę musiała cieszyć się zaletami bycia nastolatką. A jeśli to nie wystarczy, aby utrzymać mój sanity, zawsze mogę odwiedzić wspomnianą Sephora. Aby dopełnić wszystkiego, wrócę do domu z torbą pełną drobiazgów dzięki uprzejmości mojego chłopaka. W końcu najlepszą częścią bycia nastolatką jest to, że nie mogę wydać wszystkich moich pieniędzy na rzeczy.

Używanie pędzla do stemplowania vs pędzla do podkładu

Używanie pędzla do stemplowania vs pędzla do podkładu zależy od rodzaju makijażu, który nakładasz. Pędzle do stipplingu są zwykle używane z kremowymi lub płynnymi podkładami. Są one również doskonałe do nakładania różu i bronzera. Włosie jest zazwyczaj pełne, dzięki czemu doskonale nadaje się do nakładania makijażu i uzyskania nieskazitelnego wyglądu.

Pędzle do podkładu są zazwyczaj płaskie lub w kształcie kopuły. Są zaprojektowane tak, aby nakładać makijaż równomiernym pociągnięciem. Są bardziej wydajne w nakładaniu makijażu niż pędzle do stemplowania. Nie wymagają też ciągłego zanurzania w wodzie. Są łatwiejsze w użyciu dla początkujących.

Pędzle do stipplingu nakładają makijaż miękkim, wirującym ruchem. Nadają również wygląd wykończenia typu airbrushed. Syntetyczne białe włosie pędzla zbiera produkt i wtłacza go w skórę. Pędzle te są często używane do nakładania kremowego różu, bronzera i podkładu. Pędzle do stipplingu są również idealne do ukrywania skaz i blizn.

Pędzel do polerowania jest podobny do pędzla do nakładania podkładu. Mają kształt kopuły, ale ich włosie jest gęstsze i bardziej upakowane. Pędzle te świetnie nadają się do nakładania płynnych podkładów i pudrów. Zapewniają średnie krycie i są łatwe w użyciu.

Pędzle do stipplingu najlepiej sprawdzają się przy kremowych formułach. Dobrze sprawdzają się również w przypadku płynnych rumieńców. Mają dwutonowe włosie, które pozwala na bardziej precyzyjne nakładanie bronzera lub rozświetlacza. Pędzla stipplingowego możesz używać także z kremami BB i płynnymi korektorami.